Arche Consulting - Doradztwo personalne

Witamy w dziale rekrutacja. Zapraszmy do zapoznania się z naszą ofertą

Metody selekcji

Stosujemy następujące metody selekcji:

Analiza dokumentów i referencje

Precyzyjnie analizujemy wszystkie dokumenty kandydata związane z pracą. Badamy wszelkie wątpliwości, nieścisłości i luki w podanych informacjach. Systemowo sprawdzamy uzyskane referencje.

Wywiad Behavior Episodic Interview

Stosujemy ustrukturyzowane wywiady oraz spójne kryteria oceny. Wywiad Behavior Episodic Interview ma wysoką skuteczność w wyborze właściwego pracownika. Wywiad bada kompetencje kandydata w oparciu o analizę jego zachowania w rzeczywistych sytuacjach, w obliczu problemów, którym musiał on stawić czoło. Behavior Episodic Interview przeprowadzany jest przez specjalnie wyszkolonych w tej metodzie psychologów. Znają oni szczegółowe uwarunkowania danego stanowiska oraz potrzeby firmy.

Testy psychologiczne

Posiadamy szeroką gamę testów psychologicznych, z których wybieramy najbardziej przydatne do realizacji projektu. Wyniki testów porównywane są z wymaganiami profilu kandydata, profilu stanowiska i organizacji. Wyniki te naświetlają ponadto czynniki szczególnej skuteczności oraz niepożądane cechy kandydata. Testy przeprowadzane sa przez doświadczonych psychologów, którzy posiadaja również szeroka wiedzę z obszaru zarzadzania zasobami ludzkimi.

Gry i zadania symulacyjne, Assessment Center

Prowadzimy różnorodne gry i zadania symulacyjne, z których najbardziej skuteczną metodą selekcji jest Assessment Center. Metoda ta symuluje sytuacje problemowe, zbliżone do rzeczywistych sytuacji występujących w pracy. W małej grupie bada się umiejętności osób rekrutowanych. To kompleksowe ćwiczenie składa się najczęściej z elementów, które służą do badania konkretnych umiejętności, np. analizy, samodzielności, umiejętnosci podejmowania decyzji, sposobu organizacji pracy i delegowania zadań („koszyk zadań”), umiejętności interpersonalnych, komunikacji („dyskusja grupowa” i „odgrywanie roli”), a także konkretnej wiedzy („studium przypadku”) oraz umiejętności analitycznego i syntetycznego myślenia, kreatywności („poszukiwanie faktów”).

Assessment Center jest skomplikowanym i długim procesem. Jego niepodważalną zaletą jest dostarczenie głębokiej wiedzy na temat kompetencji pracownika, jego możliwości i kierunków rozwoju.
 

Strefa wiedzy

Inżynierowie

Inżynier musi się rozwijać
Elżbieta Kruszyna
Zobacz więcej

Księgowi

W krainie Excela
Dariusz Sobiecki
Zobacz więcej

Branża IT

Specjalista IT w spódnicy
Agnieszka Lamch
Zobacz więcej

Maturzyści

Dolina krzemowa wciąż bardzo gościnna
Agnieszka Lamch
Zobacz więcej
Wszelkie Prawa Zastrzeżone, Arche Consulting, 2015. Projekt i wykonanie InterSID. - Polityka plików cookies -