Strona główna/Oferty Pracy/Główny Księgowy / Główna Księgowa (Chief Accountant)

Główny Księgowy / Główna Księgowa (Chief Accountant)

Numer referencyjny: GK / JP
lokalizacja
dolnośląskie / Świdnica
kategoria
Główna Księgowa

O pracodawcy:

 Niemiecka firma produkcyjna z branży automotive.

Obowiązki:

  • nadzór księgowy nad 2 zakładami produkcyjnymi (Świdnica, Zielona Góra), w tym konieczność częstych podróży służbowych pomiędzy zakładami,
  • bezpośredni nadzór nad zespołem 4 specjalistów ds. księgowych, w dwóch zakładach produkcyjnych,
  • prowadzenie pełnej księgowości w zgodzie z przepisami rachunkowości,
  • nadzorowanie rozliczeń podatkowych (m.in.. VAT, CIT, PIT),
  • przygotowywanie zestawień i raportów na potrzeby zarządu i grupy,
  • przygotowywanie materiałów do rocznego sprawozdania finansowego,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi i organami podatkowymi,
  • przygotowywanie materiałów do Intrastat,
  • wsparcie kierownictwa firmy w zakresie optymalnych rozwiązań księgowych, finansowych, podatkowych.

Wymagania:

  • min. 5 lat doświadczenia na stanowisku głównej księgowej / głównego ksiegowego, w firmie produkcyjnej (mile widziane doświadczenie w firmie zlokalizowanej w strefie ekonomicznej),
  • wykształcenie wyższe z zakresu rachunkowości lub finansów,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub języka niemieckiego,
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości (firma zlokalizowana na strefie ekonomicznej),
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office.

  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę, na stanowisku bezpośrednio raportującym do Dyrektora Zakładu,
  • pracę w międzynarodowym środowisku,
  • niezbędne narzędzia pracy, w tym samochód słuzbowy,
  • pakiet benefitów, w tym prywatną opiekę medyczną i dofinansowania do posiłków,
  • świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Znajomość języków

  • angielski: B2 średniozaawansowany wyższy

wszystkie oferty 429