Strona główna/Oferty Pracy/Senior TAX Specialist

Senior TAX Specialist

Numer referencyjny: STS/BB/HG
lokalizacja
śląskie / Bielsko-Biała
Audyt, Audytor wewnętrzny, Finanse, Specjalista ds. Podatków, SSC/BPO, Specjalista ds.cen transferowych

Obowiązki:

  • bieżący monitoring zmian obowiązujących w przepisach prawa podatkowego oraz udzielanie wsparcia Klientom grupy,
  • doradztwo podatkowe na rzecz spółki i grupy,
  • kontrola i identyfikacja kluczowych ryzyk finansowych,
  • stała współpraca z TAX Managerem jak i Koordynatorem, zespołem  ds. Podatków (lokalnych i zagranicznych), jak i Klientami grupy oraz zewnętrznymi organami podatkowymi,
  • inicjowanie procesu, systemu  bądź zmian związanych z obszarem podatkowym,
  • współpraca z organami podatkowymi i audytorami.
  • kontrola procesów i koordynacja zmian w celu poprawy wydajności.

Wymagania:

  • min. studia licencjackie w zakresie, prawa, finansów, rachunkowości lub pokrewne,
  • bardzo dobra znajomość polskich przepisów podatkowych ( produkcja i handel), w tym CIT i VAT,
  • doświadczenie w obszarze podatków dotyczących transakcji krajowych i międzynarodowych,
  • min. 3 lata doświadczenia zawodowe w dziale podatkowym międzynarodowej firmy lub w doradztwie podatkowym,
  • gotowość do ciągłego uczenia się i rozwoju, dynamika pracy, zaangażowanie,
  • komunikatywna znajomość j. angielskiego min. poziom B2,
  • podstawowa znajomość rachunkowości,
  • doskonała wiedza w zakresie pakietu MS Office,
  • znajomość zagadnień: TP, PIT, MDR, G&A,
  • znajomości systemu SAP lub innego ERP - mile widziana,
  • licencja doradcy podatkowego mile widziana.

Nasz Klient oferuje:

  • praca hybrydowa / częściowo zdalna,
  • umowa o pracę bądź B2B w zależności od preferencji,
  • konkretna ścieżka rozwoju w jednej z największych firm z branży motoryzacyjnej w regionie EMEA,
  • rozwój i doskonalenie wiedzy w doświadczonym zespole,
  • pakiet benefitów: ubezpieczenie na życie, opieka medyczna, imprezy integracyjne i eventy dla dzieci, dofinansowanie kolonii dla dzieci, dofinansowanie sportów,
  • brak dress codu

wszystkie oferty 517