Strona główna/Oferty Pracy/Specjalista ds. Płac i rozliczeń z ZUS

Specjalista ds. Płac i rozliczeń z ZUS

Numer referencyjny: SPZ/KR
lokalizacja
śląskie / Bielsko-Biała
kategoria
HR twardy, Specjalista ds. kadr i płac

Obowiązki:

  • rozliczanie czasu pracy w celu przygotowania listy płac, w tym uzupełnianie brakujących informacji w systemie rejestracji czasu pracy,
  • import danych z PUE ZUS oraz kontrola zwolnień lekarskich,
  • naliczanie/kontrola/korygowanie wynagrodzeń za czas choroby oraz zasiłków,
  • comiesięczne sporządzanie deklaracji rozliczeniowych (DRA, RCA, RSA, RZA, RPA),
  • sporządzanie deklaracji korygujących ZUS,
  • sporządzanie deklaracji rocznej IWA,
  • sporządzanie Wniosków do ZUS (m.in. w celu wydania zaświadczeń o ustawodawstwie właściwym, o niezaleganiu),
  • prowadzenie spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych,
  • współpraca/korespondencja z instytucjami ubezpieczeniowymi (ZUS, NFZ),
  • obsługa kontroli z ZUS,
  • uzgadnianie sald księgowych z tytułu rozrachunków z ZUS,
  • sporządzanie raportów i analiz.

Wymagania:

  • doświadczenie na podobnym stanowisku w dziale płac lub w biurach rachunkowym,
  • wykształcenie ekonomiczne,
  • dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel, Word, Access),
  • znajomość aktualnych przepisów prawa pracy,
  • dokładność, samodzielność oraz umiejętność organizacji pracy własnej,
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego lub włoskiego.

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w stabilnej, międzynarodowej firmie,
  • szeroki pakiet benefitów pracowniczych,
  • możliwość rozwijania języków obcych,
  • profesjonalne wsparcie ze strony zespołu,
  • możliwość rozwoju zawodowego.

Znajomość języków

  • angielski: B1 średniozaawansowany niższy

wszystkie oferty 361