Strona główna/Oferty Pracy/Specjalista ds. controllingu

Specjalista ds. controllingu

Numer referencyjny: SC/MBY
lokalizacja
śląskie
kategoria
Kontrolling, Specjalista ds. controllingu

O pracodawcy:

Obowiązki:

  • obsługa procesów controllingowych danego segmentu rynkowego,
  • współudział w księgowym zamknięciu miesiąca i przygotowaniu raportu zarządczego z wynikami segmentu,
  • dostarczanie informacji zarządczej w zakresie rentowność sprzedaży poszczególnych grup produktów, klientów, sprzedawców według wymaganego zakresu,
  • analiza pozycji rynkowej oraz konkurencji w danym segmencie rynkowym,
  • cykliczne raportowanie do instytucji do których przynależy spółka w obszarze danej grupy produktów,
  • analiza kosztów wytworzenia produktów, kosztów stałych obszaru oraz ich porównywanie pomiędzy zakładami produkcyjnymi,
  • uczestnictwo w procesie budżetowania i prognozowania w zakresie wyniku operacyjnego EBITDA, rachunków marżowych oraz zarządzania kapitałem obrotowym dla danej grupy produktów,
  • przygotowywanie stosownych do potrzeb analiz i zestawień dostarczających informację zarządczą dla danego segmentu.

Wymagania:

  •  min. 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej,
  • bardzo dobra znajomość zagadnień rachunkowości zarządczej i analizy finansowej,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2,
  • biegłość w obsłudze pakietu MS Office (przede wszystkim Excel oraz Power Point), mile widziana znajomość SAP,
  • wykształcenie wyższe (preferowane ekonomiczne lub zarządzanie produkcją),
  • znajomość rachunkowości finansowej,
  • pracowitość i zaangażowanie,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • czynne prawo jazdy kat. B.

Nasz Klient oferuje:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • ciekawe zadania i możliwość rozwoju zawodowego,
  • benefity socjalne i świadczenia w ramach ZFŚS,
  • dofinansowanie do żłobków i przedszkoli dla dzieci pracowników,
  • elastyczny czas pracy.

Znajomość języków

  • angielski: B2 średniozaawansowany wyższy

wszystkie oferty 482