Usługi RPO

 

RPO (z ang. Recruitment Process Outsourcing), czyli najprościej mówiąc - usługa „wynajmu” rekrutera, jest rozwiązaniem abonamentowym, które stworzone zostało w oparciu o najlepsze standardy rynkowe. Długofalowa współpraca oparta na zasadach RPO może zapewnić Twojej firmie optymalizację kosztów i dużą elastyczność. Decydując się na usługi RPO, masz do wyboru dwie opcje współpracy - ich szczegóły przedstawiamy poniżej. Co ważne, każdą ofertę dostosowujemy bezpośrednio pod predyspozycje i wymagania Klienta.

Rodzaje usług

W zależności od potrzeb rekrutacyjnych możesz wybrać jedną z dwóch form współpracy:

RPO Recruiter - doświadczony rekruter end-to-end staje się częścią zespołu HR i może zajmować się całym procesem rekrutacji w Twojej firmie.

RPO Team - cały zespół złożony z sourcerów i/lub rekruterów end-to-end kompleksowo zajmuje się realizacją długofalowych i dużych projektów.

Doświadczony rekruter end-to-end lub zespół rekruterów znacznie przyspieszy proces pozyskiwania Pracownika/ów w Twojej firmie i pozwali na uniknięcie zbędnych kosztów związanych z niedopasowaniem Kandydata/ów do organizacji.

Współpraca krok po kroku

studium_wykonalnosci

Podczas pierwszego spotkania z Klientem oceniamy możliwości realizacji projektu we współpracy z RPO Lead oraz identyfikujemy potencjalne trudności i możliwości ich rozwiązania.

decyzja_o_wspolpracy

Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu współpracy następuje podpisanie umowy ramowej, ustalenie harmonogramu współpracy i omówienie zadań oraz celów dla rekrutera/ów RPO.

stworzenie_zespolu_rpo

Zapoznanie Klienta z wyselekcjonowanymi rekruterami RPO, którzy najbardziej pasują do danego projektu.

onboarding

Wdrożenie Klienta i rekruterów RPO do współpracy. Zapoznanie ze specyfiką projektu.

biezaca_wspolpraca

Nasz Lead RPO czuwa nad procesem realizacji projektu. Jest w bieżącym kontakcie z Klientem i rekruterami RPO po to, aby współpraca przebiegała jak najsprawniej i bez żadnych zakłóceń.

Korzyści ZE współpracy

  • Doświadczony rekruter / zespół rekruterów w Twojej firmie - nasi konsultanci bardzo szybko wchodzą w dane środowisko i aktywnie działają w organizacji.
  • Niższe koszty dla Pracodawcy w porównaniu do realizacji zleceń dla agencji zewnętrznych na pojedyncze projekty.
  • Oszczędność kadrowa - zamiast kosztów stałych, występują koszty zmienne.
  • Efektywna rekrutacja - dzięki bliskiej współpracy z zespołem wewnętrznym i Hiring Managerami nasi rekruterzy RPO dostarczają dopasowanych Kandydatów jeszcze szybciej niż w tradycyjnym modelu współpracy z agencjami zewnętrznymi.
  • Duża elastyczność współpracy.

Posiadasz małą firmę?
To dobre rozwiązanie również dla ciebie!

Jeśli w Twojej firmie brakuje wewnętrznych specjalistów ds. rekrutacji oraz dostępu do szerokiej sieci kontaktów, to na pewno spotykasz się z problemami podczas realizowanych procesów rekrutacyjnych. Usługi RPO dostarczą Ci nie tylko dużą dawkę eksperckiej wiedzy, ale i zaangażowanego konsultanta lub grupę konsultantów, którzy zapoznają się szczegółowo z kulturą organizacyjną firmy i w pełni zaangażują się w realizowane procesy. Wybierając tego typu rozwiązanie, zyskujesz wiele korzyści oraz nie musisz martwić się o brak dostępu do ciekawych kandydatów na stanowiska pracy w Twojej organizacji!

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami:

Logotypy FE RP Śląskie UE
do góry