Strona główna/Poznaj Arche/Blog/Najlepsze wskazówki na zbudowanie świątecznego nastroju (..)

Najlepsze wskazówki na zbudowanie świątecznego nastroju w pracy

8 Grudnia 2022
#blog #hr #święta

atmosfera_swiateczna_w_biurze

Jak najlepiej przygotować miejsce pracy w obliczu świątecznych perypetii? Przeanalizowaliśmy różne sposoby spędzania biurowych spotkań opłatkowych, a także przyjrzeliśmy się temu, jakie inne starania, mające uczcić ten czas, podejmują zespoły.

Nie trudno się domyślić, że w dzisiejszym, zglobalizowanym świecie, kiedy mamy do czynienia z całą gamą różnych kultur, obchody Świąt Bożego Narodzenia wyglądają wśród pracowników zupełnie inaczej. W końcu tradycje różnią się także zależnie od regionu! Jeśli jednak całym biurem zdecydujecie, że tęsknicie za tradycyjną Wigilią i to właśnie taką zorganizujecie - to całkowicie w porządku.

 

Zacznijmy od wprowadzenia odpowiedniego nastroju!

1. Świąteczna playlista

Stwórzcie wspólną listę piosenek na Spotify, która będzie grać w biurze przez najbliższe tygodnie. Tradycyjne kolędy, Mariah Carey, a może po prostu nostalgiczny nastrój? To Wy decydujecie. Pamiętajcie jednak, żeby oprócz muzyki, słuchać też siebie nawzajem.

2. Dekoracje

A konkretniej, wspólne dekorowanie biura to dobra okazja, aby na chwilę odpocząć od codziennych obowiązków i zrobić razem coś miłego. Opcji jest wiele, może każdy zaproponuje, że przyniesie coś z domu? A może namówicie szefa na zakup choinki? W Arche zajęliśmy się tym w Mikołajki - przerwa od pracy w takim dniu była w pełni usprawiedliwiona!

choinka_arche
3. Świąteczne sweterki

Dzień? Tydzień? A może miesiąc zimowych sweterków? Wszystkie chwyty dozwolone. Pozwólcie sobie na trochę luzu i podczas przedświątecznych dni ubierajcie do biura swoje najcieplejsze i najwydogniejsze sweterki.

4. Kalendarz adwentowy - wykażcie się kreatywnością!

Nie zamierzamy namawiać Was lub Waszych przełożonych do zakupu bombonierki dla każdego z pracowników, za to spróbujemy być inspiracją! W tym roku na profilu Arche na Instagramie codziennie zobaczycie nową świąteczną grafikę, która być może sprawi, że uśmiechniecie się raz jeszcze. Jednak opcje są tak naprawdę nieskończone!

5. Wspólne pieczenie

Choć święta kojarzą nam się głównie z pierniczkami, możecie upiec cokolwiek - ciasto, babeczki - byle było pysznie. Z doświadczenia możemy zagwarantować, że najlepiej smakować będą podczas firmowej Wigilii!

A co z Wigilią? Następną propozycję zaliczyć możemy jednocześnie do przygotowań, jak i spędzania świątecznej “kolacji”.

1. Wspólna akcja charytatywna

Co więcej, możecie wspólnie wybrać cel lub działanie, które postanowicie wesprzeć. Świąteczna kuchnia, pakowanie prezentów dla potrzebujących rodzin, a może wyjście do schroniska? Sprawdźcie, które pobliskie fundację potrzebują akurat rąk do pracy.

2. Kulig

Mały powrót do dzieciństwa! Wybierzcie się na magiczną, pełną emocji przejażdżkę. Pamiętajcie jednak, aby zachować bezpieczeństwo. Wszyscy tęsknimy za białymi świętami, mamy nadzieję, że w tym roku uda Wam się szybować po białym puchu.

3. Wyjście do kina

To zdecydowanie jedno z najprostszych rozwiązań, lecz to nie czyni go wcale gorszym! Nie czujcie się zobowiązani, aby obejrzeć najnowszą świąteczną animację czy komedię romantyczną - obejrzyjcie to, na co macie ochotę! Jeśli nie możecie zdecydować się na jedną pozycję - podzielcie się na dwie grupy. W ten sposób każdy z Was wyjdzie z sali z uśmiechem na twarzy.

4. Świąteczny Escape Room

Mikołaj zaklinował się w swoim biurze? Te psotne elfy zawsze coś wymyślą! Twórcy zagadkowych pokoi co roku przygotowują szeroką gamę świątecznych łamigłówek. To doświadczenie z pewnością zaowocuje zintegrowanym zespołem.

 

Mamy nadzieję, że chociaż niektóre z tych pomysłów znajdą zastosowanie w Waszym biurze. Macie inne pomysły? Nie krępujcie się i wprowadźcie je w Waszej firmie!

Wesołych Świąt!

 

Logotypy FE RP Śląskie UE
do góry