Branże, których nie widać w sieci - jak szukać nowej pracy?
7 Maja 2024Obok popularnych zawodów, od których roi się w sieci, istnieją również liczne, wyspecjalizowane dziedziny, których próżno szukać na portalach społecznościowych takich jak np. LinkedIn. Jednym w takich przykładów jest np. branża kolejowa - profesje związane z tą sferą często pozostają ukryte dla szerszej publiczności. Co za tym idzie? Znalezienie wymarzonej pracy w tym sektorze może stanowić nie lada wyzwanie. Gdzie więc szuka się pracy, której nie ma na wyciagnięcie ręki w sieci?
Buduj sieć kontaktów
W budowaniu sieci kontaktów pomagają często spotkania branżowe, konferencje i inne eventy. To tam można poznać osoby pracujące w interesujących nas firmach i dowiedzieć się o niedostrzegalnych na pierwszy rzut oka możliwościach. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam wytypować kolejne miejsce pracy i znaleźć coś, co na pewno odpowie na nasze potrzeby.
Dodaj się do grup zawodowych na portalach społecznościowych
W serwisach takich jak Facebook czy LinkedIn istnieją liczne grupy zrzeszające osoby pracujące w różnych branżach. Dołączając do takich grup, możesz uzyskać dostęp nie tylko do ofert pracy, które Cię interesują, jak również możesz budować relacje z osobami z Twojego obszaru, odpowiadać na posty, poszerzać swoją wiedzę na temat danej branży.
Sprawdź agencje rekrutacyjne
Agencje zajmujące się doradztwem personalnym mają dostęp do całego rynku pracy i znają potrzeby firm z przeróżnych branż. To cenne źródło informacji o nietypowych ofertach i szansa na znalezienie pracy idealnie dopasowanej do naszych umiejętności i doświadczenia.
W ARCHE pomagamy kandydatom w znalezieniu pracy marzeń. Posiadamy szeroką sieć kontaktów w różnych branżach i stały dostęp do rynku. Służymy fachowym doradztwem i pomocą na każdym etapie rekrutacji.
Zapamiętaj:
Szukając pracy, nie ograniczaj się do popularnych serwisów społecznościowych. Otwórz się na nowe możliwości i wykorzystaj wszystkie dostępne kanały. Z naszą pomocą znalezienie wymarzonej pracy, nawet tej niedostępnej dla Ciebie sieci, będzie łatwiejsze niż myślisz.
Dodatkowe wskazówki, które mogą się przydać:
- bądź proaktywny(a) - nie czekaj, aż praca sama Cię znajdzie. Szukaj jej aktywnie i wykorzystuj różne kanały.
- zadbaj o swój wizerunek online - stwórz profesjonalny profil na portalach społecznościowych.
- bądź na bieżąco z trendami w swojej branży. Ucz się nowych rzeczy i rozwijaj swoje umiejętności!
- nie poddawaj się - znalezienie idealnej pracy może wymagać czasu i wysiłku. Nie zniechęcaj się niepowodzeniami i dąż do celu.
Załóż profil Kandydata w naszej bazie, ustal swoje preferencje i sprawdź najciekawsze oferty w Twoim obszarze na naszej stronie WWW!
Podobne artykuły:
- 5 rzeczy, które wyróżnią Cię podczas procesu rekrutacyjnego 2025-01-23
- Twoi kandydaci nagle "znikają"? Sprawdź, jak uniknąć ghostingu podczas rekrutacji! 2024-12-09
- Empatia w procesie rekrutacji jako kluczowy element budowania zespołu 2024-04-24
- Rekruterze, zadbaj o swoją markę osobistą! 2024-02-05
- Dlaczego nie potrafię znaleźć pracy? 2023-12-20
- Onboarding - jak przeprowadzić go efektywnie? 2023-12-05
- Jak dbać o rozwój pracowników? 2023-11-02
- Feminatywy na rynku pracy 2023-10-20
- Jak przeciwdziałać zbyt dużej rotacji wśród pracowników? 2023-08-28
- Ghosting w rekrutacji - jak do niego nie dopuścić? 2023-08-14